Lewart wiceliderem IV ligi na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2018-2019 czwartoligowych rozgrywek Lewart wygrał z Victorią Żmudź 2:0. MKS dobrze rozpoczął to spotkanie, bo już w 3 minucie Patryk Pokrywka otworzył wynik. W drugiej połowie rezultat meczu ustalił Michał Budzyński po sprytnie rozegranym rzucie karnym. Wykonawca "jedenastki" Karol Bujak zamiast strzelić na bramkę, wyłożył piłkę koledze, który bez problemu podwyższył na 2-0.

W Łukowie podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zaaplikowali gospodarzom pięć bramek. Biało-niebiescy rewelacyjnie rozpoczęli to spotkanie, bo po dwóch minutach było już 2-0. W pierwszej minucie pięknym strzałem popisał się Łukasz Najda, a w drugiej gola zdobył Artur Szkutnik po świetnym, indywidualnym rajdzie. Trzecie trafenie przewrotką zaliczył Dariusz Michna. Kolejną bramkę zdobył ponownie Łukasz Najda, a wynik meczu w drugiej połowie ustalił Dawid Pikul.

W sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Parkowej Lewart zmierzył się z zespołem z Ryk. Lubartowianie wygrali z niżej notowanym rywalem 5:0. Goście skutecznie bronili się do 39 minuty, wtedy to wynik spotkania otworzył kapitan naszej drużyny Karol Bujak. W drugiej połowie swoje dwie bramki dołożŁukasz Najda. Czwartą bramkę w tym meczu strzelił Grzegorz Fularski. Natomiast ostatniego gola, a swojego pierwszego w seniorach zdobył debiutujący w tym spotkaniu Bartosz Duda.

W ramach 27 kolejki lubelskiej IV ligi Lewart wygrał w Końskowoli z miejscowym Powiślakiem 3:0. Na przerwę obie drużyny schodziły z bezbramkowym remisem. Jednak wiadomo było, że MKS drugą część będzie grał z przewagą jednego zawodnika. Zawodnik gospodarzy w końcówce pierwszej połowy otrzymał drugą żółtą kartkę. Biało-niebiescy w następnych minutach strzelili trzy bramki i tym samym zgarnieli komplet punktów.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.