Podsumowanie zimowych przygotowań

lewart herb perspektywaPodczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej III ligi Lewart Lubartów rozegrał osiem meczów kontrolnych. Podopieczni Tomasza Bednaruka odnieśli cztery zwycięstwa, dwukrotnie zremisowali oraz zanotowali dwie porażki. W tych spotkaniach strzelili 20 bramek oraz stracili 13 goli.

22-letni środkowy pomocnik naszej drużyny, Wojciech Majewski został na rundę wiosenną wypożyczony do klubu Lublinianka Lublin. W jesiennej rundzie trzecioligowych rozgrywek rozegrał 4 spotkania, co łącznie dało 106 minut gry. Trzykrotnie wchodził z ławki rezerwowych, jedynie w pojedynku z Wisłoką Dębica zagrał od pierwszej minuty.

W ostatnim sparingu podczas zimowych przygotowań podopieczni Tomasza Bednaruka zremisowali z Podlasiem Biała Podlaska 1-1. Goście prowadzili od 54 minuty. Lewart wyrównał 6 minut przed końcem regulaminowego czasu. Konrad Szczotka precyzyjne dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Marcina Świecha. Ten drugi nie miał problemów ze skierowaniem piłki do bramki.

W dzisiejszym sparingu Lewart wygrał z czwartoligową Lublinianką Lublin 2-0. Bramki dla biało-niebieskich strzelili Arkadiusz Maksymiuk i Krystian Żelisko.

W dzisiejszym meczu kontrolnym Lewart przegrał z Chełmianką. MKS prowadził po bramce Krystiana Żelisko w 26 minucie spotkania. „Żelek” pewnie wykorzystał rzut karny. Niestety po przerwie goście odrobili straty i zwyciężyli w tym sparingu 3-1. Zespół z Chełma dwa gole strzelił w końcowych minutach tego pojedynku.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.