Wygrana z Rykami

W dzisiejszym meczu kontrolnym Lewart Lubartów wygrał z Ruchem Ryki 5-0. Bramki zdobyli Dawid Niewęgłowski (x2), Mateusz Kompanicki, Kamil Sierant oraz gol samobójczy.

Biało-niebiescy szybko objęli prowadzenie, bo już w 3 minucie "Kompan" skierował piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 7 minucie Ryki przyjęły kolejny cios, Niewęgłowski Dawid popisał się indywidualną akcją i pokonał bramkarza Ruchu. Szybko strzelone gole zadowoliły lubartowian, ponieważ było widać widoczny spadek tempa gry. Bez specjalnie huralnych ataków Lewart kontrolował grę, dorzucając jeszcze trzy trafienia. Na początku drugiej połowy Dawid zdobył kolejnego swojego gola. Czwarta bramka była autorstwa zawodnika z Ryk, który tak niefortunnie wybił piłkę, że przelobował swojego bramkarza. Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Kamil Sierant pokonując golkipera Ruchu w sytuacji sam na sam. Warte odnotowania jest jeszcze strzał z głowy Tomasza Kamińskiego, który zatrzymał się na poprzeczce oraz sytuacja Dawida Pikula, który trafił w słupek.

Skład: Parzyszek - Kamiński, Mitura, J.Niewęgłowski, Michna, Kosmala, Kuzioła, Wiącek, D.Niewęgłowski, Kompanicki, Pikul

Ponadto zagrali: Dybała, Rusinek, Nogal, Sadowski, Sierant

Kolejny sparing podopieczni Grzegorza Białka rozegrają w sobotę 15 lutego o godzinie 19.00. Na sztucznym boisku w Lublinie przy ulicy Poturzyńskiej podejmą drużynę Hetmana Żółkiewka.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.