Podsumowanie rundy jesiennej

Ponad trzy tygodnie temu zawodnicy Lewartu zakończyli rundę jesienną sezonu 2018/2019. Już wiemy jak im poszło, aczkolwiek dokładniej przeanalizujmy pierwszą część rozgrywek. Zapraszamy na podsumowanie, zobaczmy co mówią liczby o zakończonej rundzie.

Lubartowianie w 15 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 31 punktów. Biało-niebiescy odnieśli 9 zwycięstw, zanotowali 4 remisy i 2 porażki. Bilans bramkowy wyniósł 37-10. Z tego wynika średnio 2,47 bramki strzelonej na mecz oraz 0,67 straconej. To daje najlepszą obronę w lidze !!!
Na własnym boisku Lewart rozegrał 8 meczów, w których wywalczył 14 oczek (4 zwycięstwa – 2 remisy – 2 porażki). Na wyjazdach zdobył 17 punktów (5 zwycięstw – 2 remisy – 0 porażek) w 7 meczach. Powtarzamy, tak to nie błąd, słownie „zero” porażek na obcych boiskach. Seria Lewartu bez porażki to 9 meczów, w tym seria zwycięstw wyniosła 4 mecze. Najwyższe zwycięstwo nasz zespół odniósł w 10 kolejce, kiedy to pokonał Huczwę Tyszowce 7:0. Jeśli chodzi o porażki, lubartowianom najwięcej bramek strzelili zawodnicy z Lublina. W 6 kolejce Lewart uległ Lubliniance 1-2.
W tym sezonie w drużynie Lewartu zaprezentowało się 23 zawodników. Biało-niebiescy rozegrali 15 meczów. We wszystkich spotkaniach zagrali Michał Budzyński, Dariusz Michna, Jakub Wankiewicz, Dawid Pikul, Patryk Pokrywka oraz Grzegorz Fularski. Najwięcej minut na boisku spędzili Budzyński i Michna - 1350. Zagrali we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. Na drugim miejscu pod względem minut uplasował się Wankiewicz - 1346 minut. Trzecie miejsce zajął Fularski - 1116 minut.

Najwięcej minut rozegrali:
Michał Budzyński 1350 / 15 meczów
Dariusz Michna 1350 / 15 meczów
Jakub Wankiewicz 1346 / 15 meczów
Grzegorz Fularski 1116 / 15 meczów
Karol Bujak 1106 / 14 meczów.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w tej rundzie byli Artur SzkutnikGrzegorz Fularski, którzy 8 razy pokonywali bramkarzy rywali.

Klasyfikacja strzelców:
8 – Artur Szkutnik, Grzegorz Fularski
5 – Michał Budzyński
4 – Dawid Pikul

Najlepiej asystującymi zawodnikami byli Dariusz Michna, którzy pięciokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki.

Klasyfikacja asystentów:
5 – Dariusz Michna
3 – Patryk Pokrywka

W niechlubnej klasyfikacji żółtych kartek liderują Karol Bujak i Artur Szkutnik.

Klasyfikacja żółtych kartek:
4 – Karol Bujak, Artur Szkutnik
3 – Michał Budzyński, Dariusz Michna, Łukasz Najda

Czerwone kartki w tej rundzie otrzymali Łukasz Najda, Mateusz Filipczuk i Artur Szkutnik. Wykluczenie z gry dwóch pierwszych otrzymało w konsekwencji dwóch żółtych kartek. Natomiast „Szoja” otrzymał bezpośrednią "czerwień" za niesportowe zachowanie.

Na wznowienie rozgrywek musimy poczekać do marca, aczkolwiek biało-niebiescy nad swoją formą będą pracować już od stycznia, bowiem wtedy rozpoczną okres przygotowawczy. Liczymy, że MKS dobrze przygotuje się do rundy rewanżowej i systematycznie będzie gromadził kolejne punkty, aby zająć miejsce na podium.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.