Pozi z hattrickiem, Lewart z 3 punktami

W dzisiejszym meczu w ramach 16 kolejki rozegranej awansem Lewart wygrał z Huczwą Tyszowce 5-0. Biało-niebiescy udowodnili, że piłkarsko są lepszym zespołem. Wystarczył im kwadrans, żeby objąć prowadzenie. Dawid Pożak rozwiązał worek z bramki.

W pierwszej połowie bramkarz gości jeszcze dwukrotnie wyjmował piłkę z siatki. Kolejne gole zdobyli Łukasz Najda i Michał Budzyński. Szczególnie nietypowana była bramka tego drugiego. Otóż rzut karny wykonywał Dariusz Michna, ale zamiast uderzać zdecydował się na podanie do przodu, a piłkę do siatki wpakował Budzyński. Natomiast w drugiej połowie w 67 minucie Pozi wykorzystał podanie Niewińskiego, a 12 minut później wykorzystał drugi rzut karny w tym meczu. To pozwoliło mu skompletował hattricka.

Lewart Lubartów - Huczwa Tyszowce 5:0 (3:0)

Bramki: 15', 67', 79' (k) Pożak, 24′ Najda, 35′ Budzyński

Lewart: Wójcicki - Niewiński, Budzyński, Ponurek, Michna (63' Michałów), Kotowicz (Pokrywka 57'), Gliniak, Fularski (79' Duda), Pożak, Najda (69' Filipczuk), Aftyka (84' Majewski).

Podopiecznym Tomasza Bednaruka pozostał jeszcze do rozegrania mecz pucharowy z Avią Świdnik, który zostanie rozgrany 28 listopada (czwartek) o godzinie 12:00.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.