Podsumowanie jesieni

Niemal miesiąc temu zawodnicy Lewartu zakończyli rundę jesienną sezonu 2019/2020. Po 15 kolejkach podopieczni Tomasza Bednaruka liderowali w tabeli IV ligi lubelskiej. W chwili przygotowania podsumowania wiemy, że została rozegrana jedna kolejka awansem, która oczywiście nie jest uwzględniona w tym zestawieniu. Zapraszamy na podsumowanie rundy, zobaczmy co mówią liczby o zakończonej pierwszej części rozgrywek.

Biało-niebiescy w 15 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 35 punktów. Lubartowianie odnieśli 11 zwycięstw, zanotowali 2 remisy i 2 porażki. Bilans bramkowy wyniósł 34-11. Z tego wynika średnio 2,27 bramki strzelonej na mecz oraz 0,73 straconej. W związku z tym MKS ma na ten moment najlepszą obronę w lidze !!!
Na własnym boisku Lewart rozegrał 7 meczów, w których wywalczył 19 punktów (6 zwycięstw – 1 remis – 0 porażek). Obiekt przy Parkowej wyrasta na istną twierdzę. Tylko Ładzie Biłgoraj udało się wywieźć punkt z Lubartowa. Lider na wyjazdach zdobył 17 oczek (5 zwycięstw – 2 remisy – 1 porażka) w 8 meczach. Seria Lewartu bez porażki to 11 meczów, w tym seria zwycięstw wyniosła 4 spotkania. Najwyższe zwycięstwo nasz zespół odniósł w 15 kolejce, kiedy to pokonał Orlęta Łuków 5:0. Jeśli chodzi o porażki, Lubartowianom najwięcej bramek strzelili zawodnicy z Końskowoli. W 14 kolejce Lewart uległ Powiślakowi 2-3.
W tej rundzie w drużynie Lewartu zaprezentowało się 20 zawodników. Biało-niebiescy rozegrali 15 meczów. We wszystkich spotkaniach zagrali Aleks Aftyka, Dariusz Michna oraz Stanisław Niewiński. Najwięcej minut na boisku spędził Michna - 1350. Zagrał we wszystkich meczach w pełnym wymiarze czasowym. Na drugim miejscu pod względem minut uplasował się Niewiński- 1336 minut. Trzecie miejsce zajął Budzyński - 1260 minut.

Najwięcej minut rozegrali:
Dariusz Michna 1350 / 15 meczów
Stanisław Niewiński 1336 / 15 meczów
Michał Budzyński 1260 / 14 meczów
Grzegorz Fularski 1250 / 14 meczów
Hubert Kotowicz 1220 / 14 meczów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w tej rundzie był Konrad Nowak, który 9 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Klasyfikacja strzelców:
9 – Konrad Nowak
8 – Grzegorz Fularski
4 – Aleks Aftyka, Łukasz Najda

Najlepiej asystującym zawodnikiem był Aleks Aftyka, który czterokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki.

Klasyfikacja asystentów:
4 – Aleks Aftyka
3 – Dariusz Michna, Dawid Pożak

W niechlubnej klasyfikacji żółtych kartek liderują Michał Budzyński i Hubert Kotowicz.

Klasyfikacja żółtych kartek:
4 – Michał Budzyński, Hubert Kotowicz
3 – Przemysław Ponurek, Wojciech Majewski, Konrad Nowak

Żaden z zawodników Lewartu nie otrzymał czerwonej kartki w tej rundzie.

Wznowienie rozgrywek IV ligi LZPN zaplanował w przedostatni weekend marca (21-22 III). MKS nad swoją formą będzie pracować już od stycznia, wtedy rozpocznie okres przygotowawczy. Wierzymy, że Biało-niebiescy dobrze przygotują się do rundy rewanżowej i systematycznie będą gromadzić kolejne punkty, aby wywalczyć upragniony awans do III ligi.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.