PZPN określił datę wznowienia I i II ligi. Co z niższymi klasami rozgrywkowymi?

Departament Rozgrywek Krajowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o wznowieniu Fortuna I Ligi oraz II ligi w terminie między 30 maja a 6 czerwca 2020 roku. Jaki jest plan na dokończenie rozgrywek w niższych ligach? Kto awansuje, a kto spadnie? – Wszelkie decyzje zapadną 11 maja – mówi przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Konrad Krzyszkowski.

Kiedy zespoły z czwartego poziomu rozgrywkowego miałyby wrócić do gry? – III liga mogłaby ruszyć najwcześniej tydzień po I i II lidze, czyli w połowie czerwca, jeżeli wszyscy prezesi byliby jednomyślni. Najważniejsza jest decyzja centrali – określa potencjalną datę startu rozgrywek III-ligowych Konrad Krzyszkowski.

W przypadku niewznowienia rozgrywek w grupie IV III ligi na razie nic nie jest oczywiste. Na pierwszych dwóch miejscach znajdują się Motor Lublin i Hutnik Kraków. Obie drużyny zgromadziły jak dotąd 36 punktów, legitymując się bilansem 10 zwycięstw, 6 remisów i 3 porażek. Po rozegranych 19 kolejkach lubelski zespół ma bilans bramkowy 36-16, natomiast Hutnik strzelił 34 gole, tracąc 27, co stawia żółto-biało-niebieskich w lepszej pozycji, gdyby decydował bilans bramek. A co jeśli miałby przesądzić bezpośredni mecz pomiędzy obiema ekipami? W tym wypadku sytuacja jest całkiem inna. W 14. kolejce Hutnik wygrał u siebie z Motorem 1:0 po bramce Patryka Kołodzieja i gdyby bezpośrednie starcie decydowało o awansie, to zespół z Małopolski miałby zapewnioną promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. – W związku z tą sytuacją złożyliśmy pismo do Polskiego Związku Piłki Nożnej o ustalenie wykładni. Nie chodzi jedynie o ten przypadek, ale o wszystkie podobne na terenie całego województwa, a jest ich ponad 30. Zaproponowaliśmy swoją wykładnię, która uważamy za słuszną. Żeby brać pod uwagę wynik bezpośrednich starć, musi odbyć się mecz i rewanż, dlatego według nas trzeba wziąć pod uwagę to, kto ma korzystniejszą różnicę bramek. Liczymy, że do końca kwietnia otrzymamy odpowiedź – tłumaczy przewodniczący Wydziału Gier Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Jak wygląda sytuacja z rozgrywkami IV-ligowymi? – Szanse na wznowienie IV ligi są bardzo małe, ale to będzie zależne od decyzji prezesów lokalnych związków oraz władz centralnych – mówi Krzyszkowski. Aktualnie na czele IV-ligowej tabeli znajduje się Lewart Lubartów, który jesienią zdobył 38 punktów z bilansem 12 zwycięstw, 2 remisów i 2 porażek. Druga w tabeli Włodawianka Włodawa traci do lidera dwa “oczka”.

Kwestia wznowienia rozgrywek piłkarskich w Polsce jest zależna od rozwoju epidemii koronawirusa. W III etapie rządowego planu na znoszenie ograniczeń miałaby powstać możliwość organizacji imprez sportowych do 50 osób, ale bez udziału publiczności. Wszelkie decyzje związane z powrotem poznamy najpóźniej 11 maja.

źródło: Lubsport.pl

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.

Sponsorzy główni

Miasto Lubartów
1543

Wspierają nas

UNI-FORMPLAST

sponsor wibro logo

Sparingi zima

17.01 Granit Bychawa odwołany
23.01 Victoria Żmudź 4:2
30.01 godz. 11:00 w Lubartowie
Huragan Międzyrzec Podlaski
02.02 LKS Stróża
05.02 Siarka Tarnobrzeg
10.02 Włodawianka Włodawa
13.02 Chełmianka Chełm
17.02 Lublinianka Lublin
20.02 Podlasie Biała Podlaska
27.02 Orlęta Radzyń Podlaski

Twitter

Polecamy

piotr wolowik fotografia

  

 

Urodziny

... nikt nie obchodzi urodzin w ciagu najblizszych 5 dni.

Polecamy strony

mecze na żywo        wyniki na żywo