Podsumowanie rundy jesiennej

Niespełna trzy tygodnie temu zawodnicy Lewartu zakończyli rundę jesienną III ligi sezonu 2020/2021. Już wiemy jak im poszło, aczkolwiek dokładniej przeanalizujmy pierwszą część rozgrywek. Zapraszamy na podsumowanie, zobaczmy co mówią liczby o zakończonej rundzie.

Lubartowianie w 20 spotkaniach zgromadzili na swoim koncie 26 punktów zajmując 13 miejsce w ligowej tabeli. Biało-niebiescy odnieśli 6 zwycięstw, zanotowali 8 remisów i 6 porażek. Bilans bramkowy wyniósł 26-23. Z tego wynika średnio 1,3 bramki strzelonej na mecz oraz 1,15 straconej.
Na własnym boisku Lewart rozegrał 10 meczów, w których wywalczył 14 oczek (3 zwycięstwa - 5 remisów - 2 porażki). Na wyjazdach zdobył 12 punktów (3 zwycięstwa - 3 remisy - 4 porażki) w 10 meczach.
Seria Lewartu bez porażki to 4 spotkania (3 zwycięstwa - 1 remis). Bez wygranej MKS pozostawał w 7 meczach, od 6 do 13 kolejki. Wtedy to chłopaki z Parkowej zdobyli 5 na 21 możliwych punktów (5 remisów - 2 porażki).

Najwyższe zwycięstwo nasz zespół odniósł w 4 kolejce, kiedy to pokonał zespół KS Wiązownica 4:1. Jeśli chodzi o porażki, lubartowianom najwięcej bramek strzelili zawodnicy z Sandomierza. W 3 kolejce Lewart uległ Wiśle 0-4.

W tym sezonie w drużynie Lewartu zaprezentowało się 22 zawodników. Biało-niebiescy rozegrali 20 meczów. We wszystkich spotkaniach zagrał tylko Grzegorz Fularski. Natomiast najwięcej minut na boisku spędził Dawid Pożak - 1530. Na drugim miejscu pod względem minut uplasował się Bartosz Zbiciak - 1485 minut. Trzecie miejsce zajął Filip Michałów - 1471 minut.

Najwięcej minut rozegrali:
Dawid Pożak 1530 / 18 meczów
Bartosz Zbiciak 1485 / 17 meczów
Filip Michałów 1471 / 17 meczów
Grzegorz Fularski 1465 / 20 meczów
Łukasz Najda 1450 / 18 meczów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w tej rundzie był Krystian Żelisko, który 7 razy pokonywał bramkarzy rywali.

Klasyfikacja strzelców:
7 – Krystian Żelisko
3 – Michał Budzyński, Filip Michałów, Łukasz Najda

Najlepiej asystującym zawodnikiem był Dawid Pożak, który sześciokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki.

Klasyfikacja asystentów:
6 – Dawid Pożak
2 – Marcin Świech, Łukasz Najda, Konrad Szczotka, Konrad Nowak

W niechlubnej klasyfikacji żółtych kartek lideruje Michał Budzyński.

Klasyfikacja żółtych kartek:
8 – Michał Budzyński
6 – Jakub Buczek, Dawid Pożak

Czerwone kartki w tej rundzie otrzymali Michał Budzyński, Przemysław Ponurek, Jakub Buczek, Marcin Świech i Konrad Nowak. Wykluczenie z gry trzech pierwszych otrzymało w konsekwencji dwóch żółtych kartek. Natomiast Świech i Nowak otrzymali bezpośrednią "czerwień".

Na wznowienie rozgrywek musimy poczekać do lutego, aczkolwiek biało-niebiescy nad swoją formą będą pracować już od stycznia, bowiem wtedy rozpoczną okres przygotowawczy. Liczymy, że MKS dobrze przygotuje się do rundy rewanżowej i systematycznie będzie gromadził kolejne punkty, aby zająć miejsce nad strefą spadkową.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.