Zatrzymali Tomasovię

tomasovia tomaszow herbW 15 kolejce do Lubartowa przyjechała Tomasovia prowadzona przez Marka Sadowskiego. Pod jego wodzą zespół z Tomaszowa Lubelskiego miał passę ośmiu zwycięstw pod rząd. To pozwoliło im wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli. Lewart zakończył super serię przyjezdnych i zremisował przy Parkowej 0-0.

Po porażce z ubiegłego tygodnia z niżej notowaną Unią, MKS musiał szukać punktów z niepokonaną od piątej kolejki Tomasovią. W porównaniu do meczu w Hrubieszowie trener Robert Makarewicz dokonał dwóch zmian. W miejsce Ernesta Wiącka i Wojciecha Gawryluka od pierwszej minuty wystąpili Damian Kuzioła oraz Dawid Iskierka. Dawid zaliczył debiut w spotkaniu z Unią. Na boisku pojawił się w drugiej połowie. Tym razem trener zadecydował, że wystąpi od pierwszego gwizdka. Jest to kolejny wychowanek w drużynie Lewartu

Gospodarze lepiej "weszli" w ten mecz. Już w pierwszych minutach dobrą okazję miał Mateusz Kompanicki. Otrzymał dobrą piłkę "rzuconą" za plecy obrońców. Nie było spalonego, dlatego bramkarz gości musiał ratować sytuację wychodząc z bramki poza pole karne. Kompan to zauważył i zdecydował się go lobować. Niestety piłka "nie szła" w światło bramki. Goście odpowiedzieli akcją z 19 minuty kiedy to ich napastnik znalazł się sam na sam z Adrianem Parzyszkiem. Na szczęście "Gumiś" wygrał ten pojedynek. W kolejnych minutach Tomasovia coraz częściej gościła pod polem karnym Lubartowian. W 35 minucie ponownie Parzyszek musiał interweniować. Tym razem obronił strzał z dystansu, popisując się wspaniałą paradą bramkarską. Dwie minuty później goście stworzyli sobie sytuacje po której futbolówka trafiła w słupek. Przyjezdni w tym dobrym dla siebie okresie gry nie zdołali zdobyć bramki. Dlatego po gwizdku arbitra kończącym pierwszą odsłonę spotkania mieliśmy bezbramkowy remis. W drugiej części oba zespoły miały swoje okazje czy to ze stałych fragmentów czy po akcjach z gry. Jednej jak i drugiej drużynie nie udało się strzelić bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Lewart Lubartów- Tomasovią Tomaszów L 0:0

Skład: Parzyszek- Piasek, J.Niewęgłowski, Stopa, Marzęda, Kuzioła (77' Wiącek), Walaszek, Bujak, Zawiślak (67' Pęksa), Kompanicki (88' Terlecki), Iskierka (79' D.Pikul)

Żółte kartki: Bujak.

MKS Lewart Lubartów współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Lubartów.